LV RU

BUJ


Interneta lietošana

Kā veidojas interneta patērētais apjoms?

Patērēto interneta apjomu veido ikviena aktivitāte, ko veic internetā, –  klipu skatīšanās YouTube,  interneta un mobilo lapu aplūkošana, e-pasta saņemšana un sūtīšana, e-pasta pielikumu un citu failu lejupielāde, tālruņa programmatūras atjauninājumu, spēļu un aplikāciju lejupielāde u.c. Arī atsevišķām spēlēm nepieciešams internets lai tās darbotos.


Kā aprēķināt patērēto ineterneta apjomu?

 Lai palīdzētu novērtēt patērēto interneta apjomu, esam sagatavojuši "špikeri":
  • e-pasts, kas satur tikai tekstu, t.i., bez pielikumiem, – 0,01 līdz 0,1 MB;
  • A4 izmēra teksta dokumenta atvēršana (lejupielāde) – 0,2 MB;
  • interneta ziņu portāla atvēršana – 2,5 MB;
  • augstas izšķirtspējas fotogrāfijas lejupielāde – 2 līdz 4 MB;
  • mūzikas faila lejupielāde – 5 MB;
  • YouTube videoklipa skatīšanās – vidēji 5 MB minūtē, taču interneta apjoms ir atkarīgs no video izšķirtspējas – jo tā augstāka, jo patērētais interneta apjoms būs lielāks;
  • interneta radio atskaņošana – 1 MB minūtē.

Piekļuves liegšana interneta vietnēm

Atbilstoši Elektronisko sakaru likuma 19.panta pirmās daļas 22.punktam un Ministru kabineta noteikumiem Nr.291 "Kārtība, kādā Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija sagatavo un nosūta lēmumu par piekļuves ierobežošanu Latvijā nelicencētu interaktīvo azartspēļu organizētāju interneta mājas lapām" tiek ierobežota piekļuve Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas norādītajām Latvijā nelicencētu interaktīvo azartspēļu organizētāju interneta vietnēm. Bloķēto interneta vietņu saraksts pieejams Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas tīmekļa vietnē.


Kādi ir interneta parametri?

Lai internetu varētu lietot telefonā, jābūt uzstādītiem Amigo mobilā interneta parametriem. Vairumam telefonu Amigo mobilā interneta parametru uzstādīšana nav nepieciešama – tā notiek automātiski brīdī, kad telefonā ievieto Amigo SIM karti. Taču ir arī vecāki telefonu modeļi, kuriem parametru uzstādīšana nenotiek automātiski. Ja esi pieslēdzis Internets telefonā pakalpojumu, taču internets nestrādā, tad, visticamāk, ka parametru uzstādīšana nav notikusi automātiski.

Lai uzstādītu Amigo mobilā interneta parametrus savā telefonā, sūti īsziņu PG uz numuru 1688. Atbildes īsziņā saņemsi interneta parametrus. Saglabā tos un aktivizē, izslēdz un ieslēdz tālruni, un lieto internetu! Ja atbildes īsziņā saņem informāciju, ka tālrunis nenodrošina parametru saņemšanu īsziņas formā, tad sameklē tālruņa lietošanas instrukciju un patstāvīgi tālrunī ievadi zemāk tabulā redzamos Amigo mobilā interneta parametrus.

Amigo mobilā interneta parametri
Interneta pieejas punkts (APN)internet.lmt.lv
Lietotāja vārds (Username)/tukšs/
Parole (Password)/tukšs/

Kādi ir MMS parametri?

Lai saņemtu MMS parametrus īsziņas veidā, sūti komandu MMSP uz 1688.

Ja mobilais tālrunis nenodrošina parametru saņemšanu īsziņas veidā, tad parametru konfigurācija Tev jāveic patstāvīgi - pie ziņu uzstādījumiem.

Amigo MMS parametri:
 
MMSC URL http://mmsc.lmt.lv/mmsc
IP adrese (WAP Gateway) 212.093.097.201
GPRS datu pārraides piekļuves punkts (APN)mms.lmt.lv
Datu nesējs GPRS
MMS parametri atšķirībā no GPRS parametriem nav jāsaglabā pie interneta (WAP pārlūka iestatījumiem), bet gan pie ziņojumu (multivides ziņojumu) iestatījumiem.