Starptautisko ģimenes dienu Latvijā atzīmē 15. maijā, taču par ģimenes tradīcijām svarīgi rūpēties ne tikai šajā, bet arī citās dienās. Izlasi 9 lieliskas idejas Starptautiskās ģimenes dienas svinēšanai, un lai tie tavās mājās kļūst par pastāvīgiem, nevis vienreiz gadā svinamiem svētkiem!
Nedēļas nogalē kopīgi pagatavojiet svētku pusdienas! Vispirms kopīgi veidojiet ēdienkarti, tad dodieties iepirkties un ļaujieties gatavošanas priekam. Lai neaizmirstu nevienu produktu, izmantojiet viedās iepirkšanās lietotni Bring! Galda klāšanu šoreiz uzticiet tētim, lai virtuvē pavadītais laiks būtu aizraujošs un pašu gatavotā maltīte – īpaši garda!
Bilžu vakars ar ģimeni un draugiem. Lai labi pavadītas brīvdienas padarītu garākas, rosinām atmiņās par ceļojumiem un citiem kopīgiem piedzīvojumiem dalīties ar saviem tuvākajiem, sarīkojot stāstu vakaru ar foto rādīšanu. Šādu lielisku aktivitāti var padarīt par tradīciju savu tuvāko un draugu lokā. Tā būs iespēja uzzināt par dažādām pasaules vietām skaistām vietām tepat mūsu mīļajā Latvijā, kā arī jauki pavadīt laiku kopā.
Labo darbu diena dzīvnieku patversmē. Nedēļas nogale ir lielisks laiks, kad kopīgi paveikt kādu patiesi labu darbu citu labā, piemēram, kopā doties uz suņu vai kaķu patversmi un izvest pastaigā dzīvniekus. Šī nodarbe būs ļoti vērtīga, ja ģimenē vēl tikai plānojat uzņemt mājdzīvnieku.
Vecvecākiem par prieku. Brauciet ciemos pie vecvecākiem un paņemiet līdzi gan lielo, gan mazo bērnu veikumus, kas tapuši kopš iepriekšējās ciemošanās reizes. Vecvecākus ļoti priecē iespēja redzēt mazbērnu zīmējumus, veidojumus un citas pašu gatavotas lietas, kā arī dzirdēt jaunapgūtas dziesmas vai dzejoļus. Sarīkojiet vecvecākiem jubilejas koncertu – tā būs vislieliskākā dāvana!
Dzimtas stāstu grāmatas veidošana. Katrs no mums glabā kādu stāstu, ko ir vērts pierakstīt, lai veidotu dzimtas stāstu grāmatu. Sāciet ar ciemošanos pie vecākiem un uzziniet, kāda bija viņu bērnība., ar kādām rotaļlietām tolaik spēlējās, kā piedzima viņu bērni, kā vecāki un vecvecāki iepazinās un apprecējās. Nelielas atmiņu ainiņas vēlāk uzburs kopainu par dzimtu un tās saknēm. Lai neko nepalaistu garām, izmantojiet StoryMaker lietotni, kurā var ierakstīt stāstītāju balsi vai filmēt stāstītājus.
Izmēģiniet receptes no omes pūralādes! Katrai omei ir sava zelta recepte – drumstalmaizes, pufīgie speķa pīrādziņi, sulīgās kotletes, sklandrauši un kas tik vēl ne! Ir laiks sarīkot labāko recepšu paraugstundu, jo tikai pati izcilā saimniece var ierādīt sava garduma pagatavošanas slepenos knifiņus.
Starptautiskajā ģimenes dienā saceriet savas ģimenes himnu! Katriem svētkiem ir sacerētas simtiem dažādu dziesmu un melodiju. Pamēģiniet izdomāt savu ģimenes himnu, kuru iemācīt citiem radiem un izpildīt dažādos svētkos un ballītēs. Pavisam vienkārši to var izdarīt, izvēloties jau esošu dziesmu un pamainot tās vārdus.
Ģimenes vai dzimtas sporta diena. Tas nav nemaz tik sarežģīti! Svarīgi tikai pāris pieturpunkti. Jāizdomā galvenās aktivitātes un sporta dienas virziens, piemēram, ģimeņu futbola mačs vai arī dažādas stafetes. Izsūti ielūgumus. Norādi datumu, laiku, vietu, ieteicamo apģērbu. Izdomā arī savas ģimenes saukli un vienojošo apģērbu. Šī tradīcija saliedēs ne tikai jūsu ģimeni, bet arī radiniekus, tuvākos kaimiņus un draugus.
Ģimenes koku stādīšana. Katram ģimenes loceklim savs koks, kas aug, kuplo un zied reizē ar tā saimnieku – tā ir tradīcija, ko vērts kopt no paaudzes paaudzē. Koka stādīšanai der jebkurš laiks – to var darīt, kad mazais savu koku jau prot apliet un aprušināt pats. To var darīt arī tad, kad koka saimniekam jau krietns bērnu pulciņš! Katrs lai iestāda koku, kas pašam vislabāk patīk.